Reklama - treści poniżej są treściami reklamowymi
Reklama - treści powyżej są treściami reklamowymi
Sejmowa Komisja Śledcza - transmisja na żywo 🔴
Pamiętaj, że na stronie SejmNaŻywo.pl możesz również oglądać transmisje obrad sejmowych na żywo z czterech kamer jednocześnie ! To, czy dzisiaj odbywają się transmisje, jest uzależnione od terminarza obrad Sejmu RP oraz harmonogramu posiedzeń sejmowych komisji. Kliknij przycisk "Zmiana komisji/sali", aby wybrać interesującą Cię trasmisję na żywo! Oglądaj transmisje z Komisji Śledczych, Stałych, Podkomisji oraz posiedzenia Zespołów Parlamentarnych! Korzystanie z serwisu jest całkowicie bezpłatne!
Nasz player pozwala na zmianę źródła obrazu (sali, w której odbywa się posiedzenie) i wybór Komisji, którą chcesz oglądać. Obecnie na naszej stronie można oglądać transmisję posiedzeń kilku najważniejszych Komisji Sejmowych, zarówno Śledczych, jak i Stałych oraz kluczowych Zespołów Parlamentarnych! Posiedzenia poszczególnych Komisji odbywają się w różnych salach na terenie Sejmu. Na naszej stronie decydujesz, z której sali transmisję chcesz oglądać! Jeśli nie widzisz obrazu, kliknij przycisk "Zmiana komisji/sali", aby wybrać inna salę. Aby sprawdzić, w której sali odbywa się posiedzenie danej Komisji, Podkomisji, czy też Zespołu Parlamentarnego, kliknij tutaj i wejdź na oficjalną stronę Sejmu RP, gdzie sprawdzisz harmonogram posiedzeń.
Warto wiedzieć, że w Sali nr 111 (Budynek U) najczęściej odbywają się posiedzenia Komisji ds. Afery Wizowej, rzadziej Komisji ds. Afery Podsłuchowej/Pegasusa. W Sali konferencyjnej im. Jacka Kuronia (bud. F) najczęściej odbywa się posiedzenie Komisji ds. Wyborów Kopertowych, natomiast w Sali nr 05, bud. U najczęściej obraduje Komisja ds. Afery Podsłuchowej/Pegasusa. Z kolei hol to miejsce, gdzie tu najczęściej odbywają się konferencje prasowe, m.in. marszałka sejmu.
Reklama - treści poniżej są treściami reklamowymi
Reklama - treści powyżej są treściami reklamowymi
Poniżej znajduje się alternatywny stream sejmowej komisji śledczej na YouTube. Skorzystaj z niego, jeśli stream powyżej nie działa prawidłowo, a po klinięciu przycisku "Zmiana komisji/sali" i sprawdzeniu wszystkich sal, transmisja nadal nie jest widoczna. Jeśli poniżej wyświetlane jest inne video, a w tym momencie trwa transmisja z Komisji Śledczej, kliknij menu znajdujące się w prawym, górnym rogu playera (trzy poziome kreski oraz symbol play), a następnie wybierz odpowiednią transmisję.
Transmisja posiedzenia sejmowej Komisji Śledczej jest nadawana na żywo. Live stream pochodzi z oficjalnego źródła, jakim jest oficjalna strona internetowa Sejmu RP, jak i sejmowy kanał na YouTube. Podczas obrad Komisji/Podkomisji Śledczej są poruszane bardzo ważne dla wszystkich Polaków kwestie. Wówczas odbywają się przesłuchania świadków, związanych z konkretnymi sprawami. W Komisjach Sejmowych zasiadają przedstawiciele różnych ugrupowań politycznych, a to gwarancja emocji zbliżonych do tych, znanych z sali sejmowej.
W 2024 roku odbywają się posiedzenia m.in. Komisji Śledczej ds. Wyborów Kopertowych tj. dotyczącej przeprowadzenia wyborów Prezydenta RP, a także Komisji Śledczej ds. Pegasusa. Przesłuchania Komisji w Sejmie można śledzić na żywo, dzięki streamowi znajdującemu się na stronie SejmNaZywo.pl.
Jeśli w głównym oknie streamu nie jest widoczny obraz, a zamiast transmisji na YouTube widzisz retransmisję posiedzenia Komisji Śledczej lub inny materiał, oznacza to, że dziś nie odbywa się lub nie jest transmitowane na żywo jej posiedzenie. Z racji tego, że powyżej prezentujemy ostatnie wideo opublikowane na youtubow'ym kanale przez Sejm, możliwe jest również, że w czasie trwania transmisji, pojawił się inny materiał. Jeśli właśnie teraz powinna trwać transmisja Komisji Sejmowej, kliknij w prawym górnym rogu znak "Playlisty" i wybierz odpowiedni stream na żywo. Aktualny harmonogram prac Komisji Sejmowej można znaleźć na oficjalnej stronie Sejmu RP, działającej pod adresem sejm.gov.pl. Harmonogram planowanych posiedzeń komisji i podkomisji sejmowych można znaleźć tutaj. Ponadto zachęcamy do odwiedzenia działu z archiwalnymi nagraniami posiedzeń sejmowych Komisji.
Reklama
Jakie komisje zasiadają w Sejmie RP?
W Sejmie RP obrady prowadzą komisje stałe, śledcze oraz nadzwyczajne. W ich skład wchodzą przedstawiciele rządu, a liczbę miejsc przysłujących członkom poszczególnych klubów parlamentarnych określa ściśle regulamin Sejmu RP.
Jakie komisje śledcze działają obecnie w Sejmie RP?
W Sejmie RP działąją obecnie trzy komisje śledcze:
- Komisja Śledcza do zbadania legalności, prawidłowości oraz celowości działań podjętych w celu przygotowania i przeprowadzenia wyborów Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w 2020 r. w formie głosowania korespondencyjnego (SKGK), czyli tzw. Komisja Kopertowa
- Komisja Śledcza do zbadania legalności, prawidłowości oraz celowości działań, a także występowania nadużyć, zaniedbań i zaniechań w zakresie legalizacji pobytu cudzoziemców na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej w okresie od dnia 12 listopada 2019 r. do dnia 20 listopada 2023 r. (SKPC), czyli tzw. Komisa ds. Afery Wizowej.
- Komisja Śledcza do zbadania legalności, prawidłowości oraz celowości czynności operacyjno-rozpoznawczych podejmowanych m.in. z wykorzystaniem oprogramowania Pegasus przez członków Rady Ministrów, służby specjalne, Policję, organy kontroli skarbowej oraz celno-skarbowej, organy powołane do ścigania przestępstw i prokuraturę w okresie od dnia 16 listopada 2015 r. do dnia 20 listopada 2023 r. (SKPG), czyli tzw. Komisja ds. Pegasusa.
Jaki jest skład komisji śledczej ds. wyborów kopertowych?
Skład komisji śledczej ds. wyborów kopertowych jest następujący:
Joński Dariusz (KO) - przewodniczący
Buda Waldemar (PiS) - zastępca przewodniczącego
Karnowski Jacek (KO) - zastępca przewodniczącego
Romowicz Bartosz (Polska2050-TD) - zastępca przewodniczącego
Czarnek Przemysław (PiS)
Filiks Magdalena (KO)
Kłopotek Agnieszka Maria (PSL-TD)
Krystian Mariusz (PiS)
Kucharska-Dziedzic Anita (Lewica)
Tumanowicz Witold (Konfederacja)
Wójcik Michał (PiS)
Warto wspomnieć, że skład komisji może się zmieniać. Tak było w przypadku Michała Wójcika, który zastąpił Pawła Jabłońskiego, który zasiadał w komisji w okresie od 12 grudnia 2023 roku do 13 lutego 2024 roku. Michał Wójcik został powołany do składu komisji w dniu 22 lutego 2024 roku.
Jaki jest skład komisji śledczej ds. Pegasusa?
Skład komisji śledczej ds. Pegasusa jest następujący:
Sroka Magdalena (PSL-TD) - przewodniczący
Bosacki Marcin (KO) - zastępca przewodniczącego
Śliz Paweł (Polska2050-TD) - zastępca przewodniczącego
Trela Tomasz (Lewica) - zastępca przewodniczącego
Wipler Przemysław (Konfederacja) - zastępca przewodniczącego
Gosek Mariusz (PiS)
Kluzik-Rostkowska Joanna (KO)
Łukaszewicz Sebastian (PiS)
Ozdoba Jacek (PiS)
Przydacz Marcin (PiS)
Zembaczyński Witold (KO)
Podobnie, jak w przypadku innych komisji, również skład komisji ds. Pegasusa może się zmieniać w czasie.
Jaki jest skład komisji śledczej ds. afery wizowej?
Skład komisji śledczej ds. afery wizowej jest następujący:
Szczerba Michał (KO) - przewodniczący
Milewski Daniel (PiS) - zastępca przewodniczącego
Sowa Marek (KO) - zastępca przewodniczącego
Bogucki Zbigniew (PiS)
Janyska Maria Małgorzata (KO)
Kaleta Piotr (PiS)
Konieczny Maciej (Lewica)
Leo Aleksandra (Polska2050-TD)
Mulawa Krzysztof (Konfederacja)
Orliński Mirosław Adam (PSL-TD)
Śliwka Andrzej (PiS)
Kiedy odbywają się posiedzenia sejmowych komisji śledczych?
To, kiedy odbywają się posiedzenia sejmowych komisji śledczych, jest określone w harmonogramie prac poszczególnych komisji. Informacje o datach zbliżających się posiedzeń można sprawdzić na oficjalnej stronie internetowej Sejmu RP. Harmonogram można zleźć w zakładce "Prace Sejmu" -> "Komisje sejmowe", a następnie wybierając podstronę z poszczególną komisją i zakładkę "Prace komisji". Oficjalna strona Sejmu RP działa pod adresem sejm.gov.pl.